Ochrona wnętrza

www.poprawkonwersje.pl

Walizka to forma opakowania, w którym przenosimy różne rzeczy. Głównie stosowana w trakcie różnego rodzaju podróży. Niektóre są wyposażone dodatkowo w kółka oraz wysuwany drążek, co ułatwia poruszanie się z bagażem. Jej klasyczny kształt to bryła w postaci prostopadłościanu.

Większość charakteryzuje się także zaokrąglonymi krawędziami i rączką na dłuższym boku. W zależności od rodzaju i celu podróży są także różne ich rozmiary. Walizki są również o rozmaitym wyglądzie dostosowanym do potrzeb właściciela, na przykład biznesowe, turystyczne czy sportowe. Jest to najbardziej znana forma podróżnego opakowania.

Jej głównym zadaniem oprócz możliwości przewożenia w niej większej ilości rzeczy to także ochrona zapakowanych w nią przedmiotów przed zabrudzeniem, uszkodzeniami i kradzieżą. Idealnie zapakowana i zamknięta walizka jest swego rodzaju mini sejfem na kółkach. Są takie, które można zamknąć na kłódkę albo szyfr. Niektóre są nawet wodoodporne bądź z niepalnego tworzywa, a także specjalistyczne związane z konkretną branżą, na przykład medyczną.