Niektóre gry komputerowe są od odpowiedniego wieku

Jeżeli chcemy mieć pewność, że gra komputerowa, którą wybraliśmy dla samych siebie, albo którą chcemy podarować bliskiemu nam dziecku, będzie odpowiednia, powinniśmy przed jej zakupem sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim warto się zapoznać z opisem jej fabuły, tak abyśmy później nie byli zaskoczeni tym, co pojawi się na ekranie. Dodatkowo warto także poczytać opinie na temat danej propozycji, dowiedzieć się czy jest ciekawa, czy niesie ze sobą jakieś przesłanie.

Ale w tym wszystkim nie zapomnijmy również o sprawdzeniu wieku, od którego przeznaczona jest dana gra.

To naprawdę ważne

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że są gry komputerowe, które nastawione są przede wszystkim na edukację, na zabawę, takie gdzie trzeba się wykazać logicznym myśleniem. Jednocześnie też są takie gry komputerowe, które oparte są na przemocy, strzelaniu, zabijaniu.

Oczywiście, jeśli tego typu zachowania potrzebne są do wykonania jakiejś misji, bo jest to gra wojenna, to można to zaakceptować. Jednak są gry, w których należy zabijać niewinnych ludzi, aby otrzymywać punkty, a tu już można się zastanowić, czy faktycznie warto w takie gry inwestować. Nie mniej, im więcej dowiemy się o fabule danej gry, jeszcze zanim ją kupimy, tym większa będzie szansa na to, że kiedy w końcu będziemy mieli w nią zagrać, będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.

Zazwyczaj na grach, a szczególnie na tych, które nie są przeznaczone dla najmłodszych graczy, mamy podany wiek od którego można je kupować. Warto się tym kierować, bo w końcu to oznaczenie wiekowe, nie znalazło się na tym opakowaniu przez przypadek.

Też dla kilkulatków

Jeżeli wydaje nam się, że w gry komputerowe mogą grać dopiero nastolatki, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją także gry komputerowe przygotowane z myślą o młodszych dzieciach.

Oczywiście powinniśmy kontrolować w co grają i ile czasu na tym spędzają, jednak jeśli zdecydujemy się na zakup gry komputerowej, która przez naukę będzie miała uczyć nowych zagadnień, to może się okazać, że nasze dziecko naprawdę na tym zyska. W ten sposób możemy mu pomóc w nauce matematyki, języka polskiego, języka angielskiego czy nawet biologii. Kilka minut dziennie spędzonych na takiej grze, z pewnością przyniesie wiele dobrego.

Warto zobaczyć jak to wszystko się prezentuje i przemyśleć, czy chcemy zainwestować w gry komputerowe. Jeśli sprawdzimy dla jakiego wieku są przeznaczone, to może się okazać, że wybierzemy naprawdę dobrą propozycję.