Zaginiona walizka

bezpieczenstwo.szczepionki.net.pl

Nawet idealnie zapakowana walizka nie uchroni nas przed możliwością jej zaginięcia podczas pakowania do samolotu. Nie jest to aż takie rzadkie zjawisko jakby się wydawało.

Do końca nie da się temu zapobiec, bo nawet dobrze zamknięta i zabezpieczona torba może wypaść podczas transportu na płycie lotniska bądź zostać nieopatrznie wysłana do innego miasta czy kraju. Jest oczywiście również duże prawdopodobieństwo jej odzyskania, ale nerwy i czas z tym związany niejednokrotnie jest spory.

W ładowniach pracują ludzie i niestety zdarzają im się pomyłki i niedopatrzenia. Dlatego warto pomyśleć o tym aby przy zakupie biletu ubezpieczyć do tego swój bagaż.

Gdyby wtedy zdarzyło się zaginięcie naszego bagażu to chociaż dostaniemy za niego rekompensatę. Kolejna sprawa to nie należy w bagażu, który jest pod „opieką” ludzi z obsługi lotniska zostawiać kluczy, ważnych dokumentów czy rzeczy, które gdyby zaginęły byłby problem a zadośćuczynienie niewiele by pomogło.

Lepiej zawsze mieć takie rzeczy przy sobie. Jeżeli nawet nam się zdarzy takie niefortunne zdarzenie to przynajmniej będziemy mogli otworzyć drzwi do domu czy auta.