Wyjazd pod namiot jesienią

Planując wyjazd pod namiot, z reguły rozważamy możliwość wyjazdu latem, lub późną wiosną – wtedy, kiedy noce są już w miarę ciepłe. Jednak, czy nie warto rozważyć możliwości wyjazdu pod namiot jesienią? To piękna pora roku, która raczy nas wieloma dobrodziejstwami.

Może warto zetknąć się z nią bliżej i wybrać właśnie spędzenie kliku dni pod namiotem na przykład u podnóży gór, lub nad zalesionym brzegiem jeziora? Decydując się na wyjazd pod namiot jesieni ą, z pewnością należy się do takiego wyjazdu solidnie przygotować. Należy zwrócić uwagę na to, aby zabrać ze sobą zapasowy śpiwór – na wypadek, gdyby temperatury w nocy drastycznie spadły.

Konieczne będzie także zaopatrzenie się w ciepłe ubrania i nieprzemakalne buty, jak również w płaszcz przeciwdeszczowy, przykładowo takie jak płaszcze damskie z kapturem. W tym czasie przydatne będą także czapka, szalik i rękawiczki.

Dodatkowo nie zapomnij również o kuchence spirytusowej, na której przygotujesz zarówno ciepłe posiłki, jak i rozgrzewające napoje. Jesień to dobry czas na wyjazd pod namiot, tylko należy wiedzieć jak odpowiednie się do niego przygotować.