Rozbudzanie instynktu obrony

kot bengalski charakter www.warsawstartupgame.pl www.profilaktycznie.com.pl

Wiele osób decyduje się na zakup psa, głownie ze względu na ochronę i bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także posesji. Najlepsze do tego są te największe i najsilniejsze czworonogi, nie mniej jednak bez odpowiedniego wdrożenia programu szkoleniowego, pies nie wywiąże się z założeń właściciela. Dlatego warto podjąć decyzję o zapisaniu się wraz psem na kurs samoobrony, nie zawsze udaje się nam pokonać napastnika, dlatego pies może okazać się tutaj niezbędny.

Program takich kursów obejmuje wzbudzenie w psie agresji i zastosowania różnych metod obronnych. Jednak warto zauważyć, że podstawą tresury jest nauczenie psa reakcji na komendy właściciela, nie tylko do ataku, ale również do jego zaprzestania. Wobec tego w jednym momencie pies jest wstanie agresywnie zaatakować napastnika, a po usłyszeniu jednego słowa właściciela stać się potulnym, jak baranek psiakiem.

Pozwala to na wyszkolenie obronnych zachowań, jednak tylko i wyłącznie związanych z ubezwłasnowolnieniem złodzieja, porywacza, czy innego napastnika.