Kłusownictwo – zagrożenie dla wielu gatunków

www.city-led.pl kot bengalski

Warto podkreślić, że kłusownictwo odgrywa tutaj dość znaczącą rolę. Tak, jak wspomniano medycyna alternatywna to dzisiaj bardzo popularna forma walki z wieloma dolegliwościami.

Dlatego też, tak często dochodzi do uśmiercania zwierząt przez człowieka. Eliksir młodości, lek na nowotwór, krem na defekty skóry, wszystko to można spotkać na zagranicznych wakacjach.

Choć kobiety uwielbiają nowe trendy kosmetyczne, to jednak warto się zastanowić, czy jest to dobre. Nigdy nie mamy gwarancji, czy dany specyfik nam nie zaszkodzi.

Z pewnością szkodzi zwierzętom i to powinno być tutaj najważniejsze. Kłusownictwo, mimo wpisania gatunków na listę zagrożonych wyginięciem, ciągle się rozwija.

Dlatego niezbędne okazuje się być podjęcie wielokierunkowej walki. Do tego działu zalicza się także nielegalny handel oraz hodowla.

Czy faktycznie trzymanie w bloku dzikiego węża, tygrysa, czy nawet skóry lub poroża dowartościowuje? Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć, każdy z nas, bowiem to także od nas zależy los wszystkich zwierząt.