Kalypso Media

www.zabicbobra.pl

Kalypso Media to jedna z najbardziej znanych firm wydawniczych. Do jej szeregów należy wiele spółek, m.in. Kalypso Media UK czy Kalypso Media Inc.

Firma ta odpowiada za produkcję uznanych, światowych marek, m.in. Tropico, Patrician, Imperium Romanum. Tropico to idealny przykład gry dla osób, które pragną wcielić się w rolę dyktatora.

Całą serię można zaliczyć do gier strategicznych z elementami ekonomicznymi. W Tropico 3 gracz staje się dyktatorem małego państewka. Akcja rozgrywa się w czasach Zimnej Wojny. Gracz ma możliwość wyboru formy rządzenia.

Może zostać przyjaznym i cenionym dyktatorem, jak również bezwzględnym władcą, który nie toleruje żadnego sprzeciwu. Jednym z zadań jest zadbanie o podwładnych, dzięki czemu można uniknąć buntów oraz strajków. W Tropico 4 główny wątek jest nieco bardziej rozbudowany. Gracz musi wykonać wiele wyznaczonych misji.

Seria Patrician przeznaczona jest dla osób, które lubią obmyślać rozmaite strategie. W czwartej części tej gry głównym bohaterem jest drobny kupiec, żyjący w czasach średniowiecza. W grze bardzo ważne są pewne umiejętności handlowe, dzięki którym kupiec staje się coraz potężniejszy. Fabuła jest bardzo realistyczna, co dodatkowo podnosi poziom jej atrakcyjności.

Imperium Romanum to kolejna strategiczna gra będąca w dorobku wydawniczym Kalypso Media. Gracze będą uczestniczyć w podbojach Brytanii oraz w wielu innych niebezpiecznych misji. Do tej pory ukazały się trzy odsłony Imperium Romanum. Każda z nich wzbogacona była o kolejne wątki.