Codemaster Software

www.zdrowie.jaworzno.pl

Codemaster Software to jedna z najbardziej znanych, a jednocześnie jedna z najstarszych brytyjskich firm wydawniczych. Firma została założona w połowie lat 80. XX wieku. Do głównych obszarów jej działalności należy zaliczyć produkcję oraz wydawnictwo gier wideo.

Firma wydaje gry o bardzo zróżnicowanej tematyce, przeznaczonej dla osób z różnej grupy wiekowej. W jej dorobku znajduje się wiele gier o tematyce sportowej czy zręcznościowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra Club Fottball 2005. Przeznaczona jest dla miłośników rozgrywek piłkarskich.

Gracz ma możliwość sterowania losami popularnych drużyn piłkarskich. Bierze udział w licznych rozgrywkach, które mają na celu wyłonienie zwycięzcy. Do wyboru jest wiele znanych drużyn, m.in.

Manchester United czy Real Madryt. Sportowych emocji dostarcza również gra Race Driver: Create&Race. Są to wyścigi samochodowe, które przeznaczone są także dla najmłodszych graczy. Gracz ma do wyboru tory wyścigowe o zróżnicowanym stopniu trudności.

Dodatkowo istnieje możliwość konstruowania nowych tras bądź dodawania kolejnych odcinków do obecnie istniejących. Gry o tematyce wyścigów samochodowych są stałym elementem propozycji Codemaster Software. Od 2009 roku cyklicznie wydawana jest gra F1. Firma odpowiada także za wydawnictwo gier online.

Do nich zaliczają się bardzo popularne serie The Lord of the Rings. Gracze wcielają się w rolę popularnych bohaterów oraz mają do wykonania różne, niebezpieczne zadania. Obecnie gra jest dostępna za darmo.